אודות המופעים

בת הים הספרדייה

פנטזיית פלמנקו מרהיבה ומרגשת

לכל המשפחה


כוריאוגרפיה, בימוי, הפקה וריקוד
: נטע שיזף

טקסט: יורם מלצר

עיצוב תלבושות ותפאורה: מאור צבר

כתיבה, הלחנה ושירה של שיר הנושא: יסמין לוי (בפלייבק)

קריינות : אילן מילר

ריקוד, סולנית: נטע שיזף

שחקנית : שרון שמש

רקדני הלהקה: יפעת כהן, אילן מילר, שני אטיאס, עינת שחם

עריכה מוסיקלית ווידאו ומוסיקה: לימור לאמי

צילום: עמנואל אוגדן

סטודיו לחזרות: אליברה

 

הסיפור

סנטיאגו דה לוס מריסקוס, הסרררטן שברקדנים, והרררקדן שבסרטנים, מספר את סיפורה של חברתו - בת הים הספרדייה, שהצילה את רפאל הדייג מגלי הסערה שלחופי ספרד, והתאהבה בו. סנטיאגו מלמד את בת הים האילמת - מאחר שוויתרה על קולה לטובת שתי רגליים - את ריקוד הפלמנקו, על מנת שתוכל להביע בריקוד את אהבתה לרפאל, ולהזכיר לו שהיא זו שהצילה אותו מהגלים.

 

המוסיקה

נטע משלבת בהפקה מוסיקה מתוך היצירה "הים" של דביסי, יצירות  פלמנקו, וגם שיר נושא שכתבה במיוחד להפקה זו, ותשיר בפלייבק, יסמין לוי -   זמרת לדינו בעלת שם עולמי.

 

התלבושות

עוצבו על ידי מאור צבר. דמויות ים פנטסטיות עם סממנים ספרדיים, כמו זנבות דג הדומים לשמלות שובל ספרדיות, מכשפת מדוזה גרוטסקית וזייפנית וסרטן רקדן פלמנקו ממולח הסוחר ב"צדפונים". בתלבושתו, הדומה לזו של לוחם שוורים ספרדי.

 התפאורה  

 מסך אחורי המתחלף ממראה מצולות לכפר דייגים אנדלוסי, אוניית דייגים אנדלוסית הנעה על הבמה, ומתפרקת לשני חלקים בסערה.  מכשיר בועות סבון העולות מרצפת הבמה ומדמות את בועות האוויר הנעות במי המצולות. בדים כחולים בוהקים המדומים לגלי הים.

                       

מה ללהקת פלמנקו ולסיפור בת הים?

מי אם לא רקדנית פלמנקו יכולה לרקוד עם זנב דג (שמלת שובל) ? צדפי הים משמיעים את צלילי מחיאות הכפיים של הפלמנקו, משמשים אות לרקדנים בנגינה עליהן כעל קסטנייטות, והם ה"צדפונים" שאותם מוכר הסרטן.

לבת הים שאיבדה את קולה נותרה רק שפת הגוף כדי לשכנע את רפאל הדייג שהיא האישה שהצילה את חייו ולה הוא חייב את נדרו. כפי שניבאה לה המכשפה, בכל צעד של בת הים הספרדייה יהיה נדמה לה כאילו היא דורכת על סכינים חדות, כך שבכל פעם שהיא תנגן ברגליה (בספטאדו - רקיעות הרגליים) היא תיזכר בעברה כבת-ים ובמה שהקריבה עבור רפאל. מרכיבים אלו בסיפור העלילה הם ויזואליים, ומתאימים מאוד לתיאטרון מחול ולהבעה לא מילולית.

קהל יעד : ילדים בגילאי 3- 15 שנים וכל המשפחה.

ערך מוסף : במופע זה ניתנת לילדים ולהוריהם הזדמנות חד פעמית להכיר את מקצבי הפלמנקו ואת העולם הספרדי בסיפור וריקוד, היוצרים חוויה בלתי נשכחת.

משך מופע: כשעה ללא הפסקה.

תגובות מהמופע - 

מתוך ביקורת עכבר העיר במופע "קסם אגדה" מרכז סוזן דלל
"סיפור בת הים מתאים כמו כפפה ליד או במקרה של בת הים, כמו סנפיר לכף רגל, למקום החדש על פי תיאטרון מחול פלמנקו נטע שיזף..." "התלבושות מרהיבות, וקיטעי הריקוד מרשימים..." "שתי בנות חמש התלהבו מהסיפור המוכר והמרגש. מחוץ לרחבת התיאטרון הן גם ניסו את כוחן בצעדי הפלמנקו. מעת - סיגל קפלן

...ברגע שבו נועלת אריאל את נעלי הפלמנקו על היבשה הוא רגע מכונן. או אז מתמלאת הבמה באנרגיות השיזפיות ואנו מקבלים את מה שבאנו לראות - פלמנקו. בחיי, זאת היתה הפעם הראשונה שבירכתי על בחירתה של אריאל לעזוב את הים בשביל בחור. נורית אסיאג עכבר העיר

נטע המופלאה, תודה על מופע מחול מרגש, אותנטי ומיוחד שמצליח להביא את רוח הפלמנקו עם המון חן ושמחה, הבנות שלנו נהנינו ואפילו התינוקת (שנה וקצת) רקעה ברגליים ועשתה פרחים עם האצבעות. התלבושות מקסימות, המוסיקה (כמו תמיד) נוגעת ללב ומיוחדת והכוריאוגרפיה נותנת נופך חדש לסיפור הנושן.
איזה כיף לנו שיש כאלו הזדמנויות לחוות פלמנקו אמ...

גלית כהן

להזמנת מופע 

 

מדיה