על הסטודיו

כשחזרתי לארץ לאחר שנים ארוכות של הופעות והוראה ברחבי העולם,
החלטתי להקים סטודיו שיהיה בית לאוהבי פלמנקו -  
מקום חם שיאפשר למידה וגדילה משותפת.

הסטודיו הראשון היה ברחוב מרכז בעלי מלאכה בתל אביב. הסטודיו הקטן גדל עד מהרה, נוספו עוד ועוד רקדנים ומצאתי את עצמי מוסיפה מורים ומזכירות. אך עם התרחבות הסטודיו גיליתי שאני מתרחקת מרקדניי ועוסקת בעניינים מנהליים במקום לטפח את הרקדנים באופן אישי.

אחרי שלוש שנים החלטתי שעליי לשמר את הקשר האישי בכל מחיר,
ולכן עברתי ללמד בקבוצות קטנות שאת כולן אני מלמדת באופן אישי.
רקדניי עובדים מתוך מודעות ובבטיחות גופנית מלאה, ואף עוברים תהליך אישי של התפתחות וצמיחה דרך הריקוד.

אני עובדת עם תלמידיי לאורך כל השנה, ובסופה אנו מקיימים מופע פלמנקו חגיגי של הרקדנים. זהו סיכום מרגש של כל השנה, אליו מוזמנים המשפחה והחברים.


בטיחות גופנית

לא פעם שומעים על רקדנים ותלמידי מחול הנאלצים להפסיק לרקוד בגלל רגישויות שונות, תאונות ובעיות רפואיות, ובפלמנקו - בעיקר בגלל כאבי ברכיים.

אני עצמי עברתי את החוויה הזאת. בעת שירותי הצבאי, רקדתי ולימדתי פלמנקו, אך בתום השירות בגדו בי רגליי. שכבתי במיטה במשך חודשים והרופאים שטיפלו בי דרשו שאפסיק לרקוד לתמיד.
על מנת להמשיך לרקוד, פיתחתי לעצמי טכניקה בה הרקדן מנגן ברגליו
(Zapateado), ומשתמש בגופו ללא מאמץ תוך מודעות ליציבה ולשיווי המשקל שלו.

לאחר שנה של שיקום קשה נסעתי לספרד מתוך כוונה להיפרד מהפלמנקו. אך במקום זאת, בזכות הטכניקה שפיתחתי, מצאתי את עצמי רוקדת בלהקתו של מריו מאיה, ומשתתפת בסיבוב הופעות אינטנסיבי באנדלוסיה ובניו יורק.

טכניקה ייחודית זו אני מנחילה לכל רקדניי, והם מעולם לא סבלו מבעיות בריאותיות כתוצאה מהריקוד, אלא להפך -  הם שיפרו את איכות החיים שלהם במובן הפיזי והנפשי.

הסטודיו ממוקם בבית הספר לאומנויות קמפוס אריסון
בר"ח לויד ג'ורג תל אביב
חדש - סניף חדש של הסטודיו בשרון !

לפרוט השיעורים בסטודיו לחצו כאן